Староушицький ліцей Староушицької селищної ради Хмельницької області

Додатково

29 грудня людство відзначає Міжнародний день збереження біологічного різноманіття. Біологічне різноманіття є національним багатством України, тому 12 травня 1997 року Кабінетом міністрів України прийнято «Концепцію біологічного різноманіття». До цієї події приурочено науково – практичний  семінар «Від чистого джерела до чистого довкілля», що відбувся 6 грудня в Староушицькій спеціалізованій школі I-III екологічного напрямку, так як біологічне різноманіття у великій мірі залежить від чистоти водойм. На семінарі було обговорено реальні шляхи та пошук способів вирішення  проблеми водних ресурсів.

На відкритті семінару Ковтуняк В. С., директор школи, привітав учасників семінару та розповів про природоохоронну роботу, яка здійснюється вчителями та учнями школи. І ця кропітка праця дає великі результати. Треба відмітити , що члени гуртка «Юні екологи» провели аналіз стану водойм околиць смт. Старої Ушиці, встановили хімічний склад водойм в лабораторії Національного природного парку «Подільські Товтри», біологічне різноманіття водойм, визначили джерела забруднення, здійснили трудові акції по прибиранню засмічених територій та пропагували місцеве населення за чистоту рідного краю, розповсюджували шкільну газету «Екосвіт». Зібравши матеріали – підсумки виконаної  роботи, вчителі школи надіслали на участь у Всеукраїнському конкурсі «До чистих джерел».

Про перспективи науково – дослідних робіт з охорони водних ресурсів розповіла Любінська Л. Г. кандидат біологічних наук , професор кафедри біології Кам’янець – Подільського національного університету імені Івана Огієнка, голова Товариства подільських природодослідників та природолюбів. Людмила Григорівна запропонувала учням нашої школи участь у державній темі науково – дослідницької роботи з вивчення стану водних, водно - болотних, болотних екосистем Поділля з метою їх збереження  та відновлення. З моніторингом водних ресурсів НПП «Подільські Товтри» учасників семінару ознайомила Кучинська О. П., завідуюча науково – дослідним відділом НПП «Подільські Товтри». І наголосила, що потрібно зберегти струмок, джерело, криничку, щоб була чиста водичка в річках  – «Від чистої краплини до чистого довкілля». На семінарі відбулася презентація книги «Управління водно – болотними угіддями Кам’янецького Придністров’я». Матвєєв М. Д., декан природничого факультету, кандидата природничих наук, професор цікаво розповів про роботу Кам’янець -Подільського національного університету в справі охорони водно – болотних угідь Кам’янецького Придністров’я.

Рябий М. М., науковий співробітник НПП « Подільські Товтри», Демянова О. В., провідний фахівець НПП « Подільські Товтри» розповіли про Міжнародний конкурс «Барви Дністра».  Лесневич О. В., заступник начальника Хмельницького облводресурсів, Коробей Г. І., начальник Кам’янець – Подільського управління водного господарства та Слободян С. В., заступник начальника Держуправління навколишнього середовища оголосили підведення підсумків Басейнового Міжнародного конкурсу «Барви Дністра», в якому приймають участь школи Молдови, Придністров’я та України. Проводить конкурс Львівське обласне водне господарство. Регіональним куратором конкурсу виступив Національний природний парк «Подільські Товтри». У цьому році організатори конкурсу отримали більше 3000 робіт. Серед них за активну участь в збереженні водних ресурсів та просвітницьку діяльність грамотами  нагороджено Ковтуняка В. С., директора Староушицької спеціалізованої школи I-III екологічного напрямку, Голюк Г. П., заступника директора з навчально – виховної роботи, Бичок Н. І., заступника директора з  виховної роботи, Недобельську А. В., педагога організатора, Юрченко М. В. керівника гуртка «Юні екологи» за I місце в номінації «Виховний захід»,  Левко Л. А., керівника гуртка «Юні екологи», Литвинюк О. П., вчителя історії та правознавства, які натхненно і творчо готували учнів до участі у конкурсі. Отримали дипломи та подарунки учні Староушицької спеціалізованої школи I-III екологічного напрямку Замбриборщ Анастасія (5 кл.), Конько Владислава (2кл.), Казьоннова Еліза (8 кл.), Бичок Сергій (9кл.), Чорпіта Каріна (6 кл.), Пастух Дмитро (6кл.),  Юрченко Андрій ( 6кл.).    Гості школи були приємно вражені екскурсією в Староушицькому еколого – освітньому центрі, створеного за підтримки посольства Канади, НПП «Подільські Товтри», Товариства подільських природодослідників та природолюбів. Юні екологи завзято розповіли про цікаву природоохоронну роботу, яку вони виконують на теренах НПП «Подільські Товтри». А також виступили зі святковим концертом, присвяченим до Дня Дністра. Граючи ролі маленьких рибок, дітки благали людей не забруднювати водойми. Агітбригада учнів 9-11 класів пропагувала за чистоту на планеті Земля. Пізнавальним був перегляд презентації про Дністер – ця робота учениці 1 класу Литвинюк Дарії зайняла I місце у Міжнародному   конкурсі «Барви Дністра 2011». Виступав дитячий танцювальний  колектив «Зореславія», керівник – Оксана Литвинюк. Такі звертання дітей до дорослих залишили теплий слід серцях усіх присутніх на  науково – практичному семінарі.

Кожен з нас в житті має зробити багато добрих справ. Жити так, щоб не сумно було оглядатися назад. В школі ми вчимо дітей бути добрими, чесними, милосердними та любити і берегти свій рідний край.  Саме така практична природоохоронна діяльність формує у дітей навички природокористування. Тому ми раді , що долучилися до такої доброї,  великої справи збереження водойм та біологічного різноманіття.